Himalaje razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to dużo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są polem zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa też samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Manaslu. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]