Oferta wypraw w najlepszej cenie. Sprawdź co dla Was przygotowaliśmy.

Szereg osób spędza swój czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju rejonach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Aktualnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale także najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki oraz Azji. Z pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji dużo usprawnia, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać długą wędrówkę z niezwykle masywnym, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem i specjalistycznym sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w zbliżonych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc zdolność pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez lidera grupy.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]