Oferta trekkingów w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Wyprawy w góry mają rozmaite postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek za niejednokrotnie ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści wyróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do większego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla osób ze znakomitą sprawnością, znajomością natury wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się mało komfortowych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma Europy, ogromną popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także Alpy. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]