Co powinieneś wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Wędrówki po wysokich górach kojarzymy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zwykle takie umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono wszak trasy, z którymi upora się dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc doświadczonego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w naprawdę trudnym terenie, a to powoduje, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują stabilizację nawet na śliskich szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je możemy także latem. Na trudnych podejściach pomocny będzie też czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą odpowiednie umiejętności – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Najczęściej wybierane szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, które zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w wysokich górach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża K2 i Broad Peak.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]