Zajrzyj tutaj jeśli jesteś zainteresowany Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie wielu globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Pamiętnych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów wabią zwłaszcza niesamowite widoki, znikające już lodowce, a także sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu wchodzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnej preparacji – ze względu na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]