Nienaturalne linki przychodzące są główną przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych surowych obostrzeń?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie sztucznej liczby odnośników kierujących ruch na naszą stronę internetową. Przekraczają one zasady rzetelnego pozycjonowania ustalone przez koncern Google, gdyż manipulują miejscem adresu w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują w formie artykułów promujących najeżonych licznymi odnośnikami. Szerzy się również zjawisko wymiany linków, co jest nielegalne. Kiedy nieprofesjonalne metody zostaną ujawnione, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 50 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o reaktywowanie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie daje całkowitego sukcesu. Jeśli pragniemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej firmy pozycjonującej. Profesjonaliści błyskawicznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym firmom.