Odwiedź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna. Poznaj nieznane miejsca w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o godnych zobaczenia atrakcjach i najnowszych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska młodzieżowe, hotele i motele, jak również muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Z kolei dla tych, którzy z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, piękno miejscowego folkloru czy zamek na Wawelu.

Strona o atrakcjach w Małopolsce dba także o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych południowych miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po Polsce.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego