Więcej szczegółów o domach góralskich całorocznych

Domy góralskie są piękne i wygodne. Podobne do tradycyjnej architektury Podhala fascynują stromymi, krytymi gontem dachami oraz drewnianymi fasadami. Dla większości kupujących ważne jest także to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest bowiem surowcem naturalnym. Nic może więc dziwić, iż wznoszone są nie tylko na Podhalu – spotkać je możemy prawie w całym kraju, bo doskonale wpisują się w wiejskie widoki. Nierzadko spotkać możemy opinie mówiące o tym, iż sprawdzają się one jedynie latem. Czy więc są one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie buduje się wszak coraz chętniej.

Jak żyją właściciele całorocznych domów góralskich?

Inspirowane tradycyjnymi chatami góralskimi oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej wznoszone są niemal wyłącznie z drewna. Bale montowane są historycznymi metodami, dzięki czemu w środku budynku jest optymalna temperatura. Często spotyka się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące dom przed wodą i zimnem przedostającymi się od gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich okazuje się oprócz tego spadzisty dach kryty gontem, który chroni je przed zniszczeniem w przypadku częstych w tym rejonie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – jak wybrać architekta?

Decydując się na wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już od pierwszego etapu należy współpracować ze sprawdzonymi fachowcami. Najlepiej postąpimy wybierając firmę, w której ramach współpracują projektanci specjalizujący się w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne będzie również to, by tradycyjna architektura łączyła się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi – to jesienią zapewni mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę w identycznym stopniu, co w innych typach budynków.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]