Potrzebujesz dźwigarów? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html
Szalunki to konstrukcje niezastąpione na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z kompozytu oraz przygotowanie w nich przelotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także niezastąpione przy budowie stropów – w takim przypadku ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie opada kilka chwil po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?
Z jakich drzew produkowane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego najważniejszą cechą jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych do tego materiałów. Powinny one być rzetelnie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, olcha, buk czy sosna. Nadzwyczaj istotne jest także właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed negatywnym oddziaływaniem wody, spoiw i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.
Dźwigary – można je wydzierżawić
Firmy, które na co dzień parają się budową piętrowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich zakup i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Z kolei przedsiębiorstwa, które rzadko podejmują się zleceń tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych części konstrukcji szalunkowych.
Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]