Chcesz zamówić szalunki Kraków? Wejdź na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to forma mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna charakteryzującego się gorszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Dzięki szalunkom można także solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zapełniony solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Na ogół potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też specjalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu ekipom budowlanym mocowań, dźwigarów i sklejki.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]