Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Głównie wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtenczas są one potrzebne do tego, żeby stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się też w czasie stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przestrzeni na bramy, okna oraz drzwi. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Szalunki ze sklejki, drewna bądź metalu

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja wykonana z desek drewnianych ewentualnie grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać powtórnie po rozmontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak ciężka – większa część wykonawców i inwestorów stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki wykonuje się z drewna, sklejki bądź metalu, jak również łączyć w sobie dwa albo trzy surowce. Z reguły jednakże wykorzystuje się sklejkę – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a strukturę spajają łączniki, belki, głowice ze stalowe lub aluminiowe i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy na co dzień parające się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku zespołów, które świadczą odmienne usługi czy inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wznieść jeden obiekt. Zakup wszystkich modułów potrzebnych do skonstruowania szalunku nie byłby rentowny . Znacznie mądrzejszym wyjściem będzie wynajem szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]