Co warto wiedzieć o okna drewniane producenci?

Okna drewniane przez wieki były najczęściej stosowanym typem okien. Potem były zastąpione przez te wykonane z tworzyw sztucznych, ale obecnie znów doceniamy ich atuty. Odpowiednio wykonane oraz konserwowane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć znacznie więcej lat niż okna plastikowe, zaś ich zakup kosztować będzie porównywalną sumę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie jest niezbędne – niekiedy zwyczajnie nie sposób zdecydować się na któryś z bardziej nowoczesnych modeli. W jakich sytuacjach zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są robione?

Produkcja okien drewnianych

Okna drewniane produkowane są tylko z niektórych gatunków drewna. Dziś najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion, a także dąb. Ze względu na odporność na deszcz oraz słońce, producenci okien nierzadko sięgają po drewno spoza Europy – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco droższe, ale warto pamiętać, iż wymagają rzadszych napraw i lepiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich dobrą stroną jest również to, że często prezentują się ciekawiej niż te wykonane z krajowych gatunków drewna.

Zastosowanie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki okien z PCV – będą od nich mniej kosztowne, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są również wykorzystywane w czasie rekonstrukcji zabytkowych budynków. Użycie innych surowców może bowiem skutkować problemami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi również wysokimi karami finansowymi.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]