Zainteresowany okna skrzynkowe producent? Skieruj się tu

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Dziś są one wytwarzane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, gdyż zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto przy okazji zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie wydajne, co okna wykonane starymi technikami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to swego typu izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery elementów – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i dawniej służyły do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zabytkowych – chociażby domach drewnianych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być wykonane z właściwego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę czy modrzew, ale od niedawna ich producenci stosują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się wszak o wiele bardziej odporne na wpływ wody, powietrza oraz ekstremalnych temperatur.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]