Dowiedz się, gdzie kupić okna drewniane, wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane zwykle wybierane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec daje piękny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko piękno jest istotną zaletą tego typu elementów. Jakie są inne względy, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeśli ich koszt jest czasem wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z aranżacją wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć różny wygląd, kolory bądź inną fakturę, co stwarza duże możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest również zdecydowanie ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem doskonałym materiałem do produkcji różnych rodzajów elementów wystroju wnętrz.

Pozostałe istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał daje olbrzymie możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd i stylistykę. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc niepowtarzalne wzory. Jedynie drewno nadaje się do odnowy zabytkowych budynków, znakomicie sprawdza się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a nawet dobrze działa na zdrowie domowników, poprawiając klimat domu. Do tych zalet trzeba poza tym dodać to, iż znanych jest wiele dobrych metod wydłużania trwałości drewnianych okien, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest dość prosty oraz nie zagraża środowisku. Zalety te powodują, że okna drewniane są lepsze aniżeli okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]