Chcesz zamówić sklejki szalunkowe? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to istotny moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak przeważnie wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego dziś stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]