Kliknij tu jeżeli chcesz zamówić budowę domów góralskich

Tradycyjne domki góralskie urzekają klasycznym wzornictwem, co przyczynia się do tego, że coraz większa liczba Polaków chce zamieszkać w drewnianym domku. Gdzie przeważnie występują i jakie są ich atuty?

Budowa domów góralskich – alternatywa dla tradycyjnych domów

Klimatyczne domki góralskie prezentują się po prostu bajkowo, utrzymane są w tzw. stylu zakopiańskim. Są skonstruowane ze świerku i charakteryzują się spadzistymi dachami oraz przestronnymi tarasami, posiadają również dużo motywów ludowych. Świetnie uzupełniają podhalańskie miejscowości, dlatego występują zazwyczaj na terenach górskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby zafundować sobie taki domek w zupełnie innym regionie – inwestorzy poszukują alternatyw dla kosztownych inwestycji związanych z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku murowanych konstrukcji. Konstruowane są one z gotowych części, a obecnie stosowana technika przyczynia się do tego, że proces można realizować również w miesiącach zimowych, gdyż omijamy tzw. „mokre etapy” prac. Fachowcy tłumaczą, że budowę można zakończyć w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – idealne zabezpieczenie przed chłodem

Nowoczesne chałupy góralskie mogą służyć jako nieruchomości letniskowe, ale też mieć przeznaczenie całoroczne. Obecnie stosowana technika pozwala uzyskać w środku znakomity wskaźnik izolacji termicznej, dachy pokrywane są blachodachówką, a ściany można ocieplić. Podmioty zajmujące się budowaniem domków z bali odpowiednio impregnują wszystkie komponenty, żeby uodpornić pomieszczenia przed zimnem. Następnym atutem domów tego typu jest możliwość przebudowy. Decydując się na inwestycję w nowatorskie domy góralskie, wybierajmy wyłącznie specjalistyczne przedsiębiorstwa, które doskonale łączą tradycję z nowoczesnością.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]