Catering świąteczny - kliknij tu po więcej szczegółów o tej usłudze.

Ostatnie tygodnie roku to okres, który spędza się głównie z bliskimi, jednakże obiady świąteczne urządzane są również w firmach. Nierzadko załoga firmy aranżuje je sama, osobiście przygotowując bożonarodzeniowe dania, jednakże w większych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest efektywny. Żeby więc pomóc sobie w kwestii planowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno tych w niewielkim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Typowe świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej polskich świątecznych potraw. To zwłaszcza ryby, np. chrupki filet z pstrąga bądź karpia oraz zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie powinno zabraknąć też uszek z grzybami i kapustą, które najczęściej podawane są wraz z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, m.in. bez sałatki śledziowej czy karpia po żydowsku. Trzeba również zadbać o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy kutię z rodzynkami, lekki sernik lub makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Organizację bożonarodzeniowego spotkania w firmie należy zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić termin spotkania i dopasować go do planów urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe oszacowanie prognozowanej liczby gości uroczystości, a tym samym ułatwi zamówienie odpowiednią liczbę porcji. Warto omówić z załogą menu i wespół dobrać te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest również to, aby ustalić czy ktokolwiek z pracowników ma uczulenie, np. na orzechy, które używane są w wypiekach, lub są w ekipie firmy wegetarianie. Dla tych osób należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie należy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]