Nie każde schorzenia jamy ustnej możemy wyeliminować zwykłymi technikami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w razie znacznych ubytków uzębienia, potrzeby umieszczenia implantów czy mostów, uszkodzeń kości oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu guzy lub owrzodzenia. Które metody bywają jednak stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w internecie bądź wśród bliskich.