Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę ds. finansów na stałe, zaś ich szefowie często nie umieją prawidłowo pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się zadowalająca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, iż konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba troszczyć się o finansami samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Warto także napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. Dziś nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto sugerować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi na ogół zwiastują jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]