Remont mieszkania, opróżnianie piwnicy bądź strychu, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie mamy możliwości przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to też najlepszy sposób na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, dróg wewnętrznych, trawników czy boisk.