Witamina C to niesamowicie cenny składnik, który leczy choroby i wspiera układ immunologiczny. Stosowany jest przede wszystkim w czasie zwiększonej zapadalności na przeziębienia. Od kilkudziesięciu lat witaminę C używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Przyjrzyjmy się w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Wlewy witaminy C – bardzo duże stężenie

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z owoców), ponieważ inaczej nie potrafimy jej stworzyć. Współczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie poważniejszych schorzeń – zapalenia stawów, cukrzycy, a także mnóstwa innych. Medycyna bada przede wszystkim działanie witaminy C na unicestwienie komórek nowotworowych – niektóre badania starają się dowieźć, że zastosowanie alternatywnej terapii może przynieść o wiele lepsze rezultaty leczenia. Dostarczenie dużych porcji kwasu askorbinowego do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracje sięgają nawet 10 gramów, jest to więc bardzo mocne stężenie, które może pomóc pokonać mnóstwo poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – dawki weryfikowane przez doktora

Technika podawania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, zmniejsza ryzyko pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. tabletek). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc efekty mogą być zdumiewające. To doktor decyduje o kierunku terapii i ustala stężenie, ale żeby ujrzeć trwałe skutki, leczenie musi działać przez dłuższy czas.