Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na pozbycie się braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zębowy, a dokładniej jego korona, wygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Ich zakładanie jest też mniej przykre dla pacjenta niż zakładanie pełnej protezy czy mostu – nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten proces i jak należy się do niego przygotować.

Implanty zębów – kolejne kroki terapii

Zabieg wstawienia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Równie ważne jest także pozytywne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. Następnie dentysta dokonuje nacięcia dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego doświadczenia i wyczucia. Dokładność konieczna jest też przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w łoże. Gdy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a środki znieczulające

Proces wszczepienia implantu zęba budzi u wielu pacjentów obawy związane z potencjalnym silnym bólem odczuwanym podczas zabiegu i kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest zupełnie nieuzasadniony. Współczesna implantologia korzysta z niezwykle efektywnych środków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo wrażliwi na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego problem stresu przed chirurgiem-stomatologiem.