Jeśli potrzebujesz zlecić badania psychologiczne kierowców Bielsko, skieruj się na www.testybielsko.pl

Badania psychologiczne mają bardzo szerokie zastosowanie. To nie tylko sposób lepszego poznania siebie, ale także poznania predyspozycji psychologicznych jednostki, które wymagane są do pełnienia określonych prac. Spośród tych badań wyróżnia się między innymi badania psychologiczne kierowców.

Jak wyglądają badania psychologiczne kierowców?

Ci, którzy mają obowiązek poddać się badaniom psychotechnicznym, bardzo często mocno się ich obawiają. Jak się jednak okazuje, naprawdę nie ma czego. Całość badań składa się z testów osobowościowych, testów inteligencji, wywiadu psychologicznego oraz testów aparaturowych, które pozwalają określić między innymi szybkość reakcji. Testy inteligencji mają za zadanie ocenić zdolności intelektualne jednostki poddawanej badaniu. Testy osobowościowe oceniają cechy osobowości. Uwzględniają m.in: psychotyzm, ekstra- oraz introwersję i neurotyzm. W przypadku testów aparaturowych specjalista wykorzystuje stereometr, miernik czasu reakcji, aparat krzyżowy, wirometr oraz ciemnię. Testy nie nakładają konieczności żadnego wcześniejszego przygotowania. Osoby, które używają okularów, powinny tylko pamiętać, by zabrać je ze sobą na badanie.

Badania psychologiczne kierowców – kto powinien się im poddać?

Badania kierowców są obowiązkowe między innymi kandydatów na kierowców zawodowych kategorii C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D oraz D+E. Przejść muszą je również osoby, które chcą wykonywać zawód egzaminatora oraz instruktora nauki jazdy. Są wymagane w przypadku kandydatów kierowców taksówek, a także na operatorów wózków widłowych. Powinno się podkreślić, że poddać muszą się im także ci kierowcy, którzy utracili prawo jazdy jako konsekwencję prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Ważność tego rodzaju badań jest różna i zależna od kategorii osób, które je przechodzą. I tak chociażby w przypadku kierowców planujących odzyskać prawo jazdy po stracie dokumentu za prowadzenie pojazdu po spożyciu napoi alkoholowych badania te są bezterminowe. Wystarczy wykonać je jedynie raz.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]