Jesteś zainteresowany korzystną ofertą lokalu na chrzciny w Krakowie? Nie czekaj! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców chrzest jest pierwszą istotną familijną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, z tej przyczyny dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, w szczególności gdy na imprezę zaprasza się dużą liczbę bliskich i znajomych. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Planowanie chrzcin – o czym powinno się pamiętać?

Wiele lat temu chrzciny miały miejsce zaraz po narodzinach dziecka, czasami nawet tego samego dnia, z przyczyny znacznej śmiertelności niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przeistoczyły się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla najbliższych pociechy, tym samym są organizowane zwykle 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na skrupulatne przemyślenie kluczowych aspektów tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym będzie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Umawiając z parafią dzień sakramentu powinno się wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich poczęstunku i noclegu, o ile będą przyjeżdżać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach warto zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do określenia ile osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także poinformować, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina na ogół skupia się na zabawkach, tymczasem rodzicom lepiej posłużą praktyczne prezenty, jak choćby zestaw ubrań, fotelik do auta czy kołderka dla dziecka.

Obiad w mieszkaniu lub lokal na chrzciny – na co postawić?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, w związku z tym nie każdy uczestnik mszy w świątyni bywał gościem odświętnej imprezy. Współcześnie normą jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Przeglądając oferty sal, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują przystrojone wnętrza, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyrządzi kartę dań korespondującą z charakterem wydarzenia oraz który zapewni biegłą obsługę biesiadników. Jeśli sakrament ma się odbyć w okresie letnim, zalecamy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą szaleć na powietrzu, a fotograf czy rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia. Ważny jest również taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, tak samo jak późniejszy transport gości do domu czy wynajętego hotelu.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]