Sporo śmieci nie może trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które produkowane są w toku różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Wybierając kontener, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Kontener należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.