Jeżeli potrzebujesz zamówić uszczelnienie okien, skieruj się na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na samopoczucie lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed zimnem i wilgocią, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]