Usuwanie malware WordPress - skieruj się w to miejsce po więcej informacji o tej usłudze.

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów internetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony oparte na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak rozpoznać zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Obrazy zmieniły się bez Twojej wiedzy? Na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? A może ze witryny internetowej wysyłane są wiadomości-śmieci? To raptem kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji potrzebne jest szybkie działanie, żeby zlikwidować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień parają się tylko tworzeniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich należy powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące ryzyko kolejnych infekcji. Jeśli długotrwała infekcja była powodem dodania strony do spisu wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy podejmują również niezbędne działania w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Okresowe uaktualnianie CMS-a i używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle istotne, bowiem usunięcie wszelkich skutków cyberataku nie daje pewności, że analogiczny kazus nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]