Utylizacja starych mebli Kraków - usługa dostosowana do waszych potrzeb

Większość z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z różnych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. Zwykle przestawiamy je na strych, do piwnicy bądź do komórki lokatorskiej, by nie zagracały powierzchni domu. Problem jednakże w tym, iż po wielu latach również w tych schowkach stają się tak ciasne, iż normalne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, żeby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy kupujemy zaniedbany dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, domu oraz poddasza.

Odbiór mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, popsute meble, sprzęt RTV i AGD czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na przechowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują również profesjonalną pomoc przy opróżnianiu strychu, piwnicy względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – powtórne użycie materiału

Jeżeli stare meble będą przewiezione do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich wedle surowca, z którego były wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do wyrobu nowych szaf, stołów albo regałów.

Siedziba:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]