Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie jest to jednak trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale także mają sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się alkoholu, palenia papierosów i gorących potraw. Istotne będzie też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają ból oraz obrzęk.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak ważne okazuje się to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy ważne informacje.