Poznaj więcej szczegółów o sprzątaniu grobów Kraków na www.pong-malopolska.pl.

Wygląd nagrobków naszych krewnych jest dowodem naszego szacunku. Często jednak nie znajdujemy czasu, by się nimi zaopiekować – także, jeśli nagrobki zlokalizowane są w tym samym miejscu, gdzie mieszkamy. Prawdziwe trudności zaczynają się jednak, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie znajdziemy czasu. Nie sprawia to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by pozostać zaniedbane – doskonałym wyjściem okaże się wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Popularność opieki nad grobami – skąd się bierze?

Na podobną pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo znaleźć również osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych po prostu nie mogą sobie pozwolić. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często oferują także inne usługi, czyli zakładanie siedzeń albo pomoc w załatwieniu przedłużenia opłaty oraz poprawienia napisów.

Opieka nad grobami – jak dużo wydamy?

Stawki, jakie trzeba opłacić pracownikom opiekującym się miejscami spoczynku naszych krewnych są bardzo różne. Zależą zwłaszcza od rodzaju pomocy – gdy wybieramy tylko pojedyncze czyszczenie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu PLN. Gdy jednak zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co cztery tygodnie, powinniśmy pogodzić się z kosztem nawet czterystu PLN co dwanaście miesięcy. Należy też zauważyć, że stawki uzależnione są także od gabarytów grobów, a najbardziej kosztowne będzie utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]