Aktualna oferta lokalu na komunię w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bowiem to na ogół pierwsza naprawdę wielka zabawa rodzinna, na której dziecko wie, iż wszystko skupione jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice pragną, by ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – wynajmij jak tylko będzie wyznaczony dzień wydarzenia

Jeszcze przed etapem rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni określić czy przyjmą rodzinę w swoim domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół możliwe wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, ale to już nieczęste sytuacje. Przyjęcia z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet do kilkudziesięciu gości, wskutek czego przeważnie organizowane są w restauracjach i domach weselnych. Jeśli planujemy zarezerwować najładniejszą salę, polecamy rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ogłoszona data komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może okazać się również znalezienie dobrej firmy cateringowej, zatem radzimy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest również to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszy obiad dla gości. Tradycją są także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc oferować cudowne, estetyczne pomieszczenia. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża liczba, wypada wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje upominków, np. wartościową biżuterię lub zabawki z motywami militarnymi.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]