Kliknij w to miejsce i dowiedz się, kto oferuje drukowanie 3D Kraków.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana przede wszystkim do konstruktorów, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii PolyJet, SLA, SLS, DMLS, i FDM, może zamówić tę usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się również baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – wielobarwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość wykorzystywania materiałów w ogromnej palecie barw. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej metody druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

SLA – dokładne drukowanie 3D drobnych elementów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk detali, wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek oraz gładkiej powierzchni.

Wydruk 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]