Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie warto nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego największą zaletą jest również to, że nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą uczuleniom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.