Podłoga drewniana to piękna i stylowa propozycja, która sprawdzi się w każdej aranżacji wnętrza. Jakie są jej największe atuty i dlaczego jest tak chętnie wybierana jako materiał wykończeniowy? Poznaj 10 niekwestionowanych zalet podłóg drewnianych.

Zalety podłóg drewnianych

Jakie są największe zalety trójwarstwowych podłóg drewnianych? Stworzyliśmy ranking 10 punktów, które doskonale opisują kluczowe atuty wszystkich kolekcji Baltic Wood.

1. Stylowy wygląd

Trójwarstwowe podłogi drewniane to elegancka propozycja materiału do wykończenia wnętrz. Jeśli chodzi o estetykę, naturalne surowce zawsze wygrywają z syntetycznymi. Nie inaczej jest w przypadku podłóg. Wykończenie drewnem jest chętnie stosowane w ekskluzywnych wnętrzach – starych dworkach czy pałacach, eleganckich hotelach i restauracjach. Taki materiał idealnie sprawdzi się również w domu i mieszkaniu.

2. Długowieczność

Niekwestionowaną zaletą podłóg drewnianych jest długowieczność. Trwałość drewna jest szacowana nawet na kilkadziesiąt lat. Podłogi drewniane można wielokrotnie poddawać renowacji i w ten sposób przedłużać ich żywotność.

3. Duży wybór kolorów i gatunków drewna

Nowoczesna, trójwarstwowa podłoga drewniana jest dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach. Do wyboru są również różne gatunki drewna: podłoga dębowa, podłoga jesionowa lub egzotyczny merbau. Szeroka oferta produktowa pomoże w idealnym jej dopasowaniu do pozostałych elementów wnętrza.

4. Materiał ekologiczny

Trójwarstwowe podłogi drewniane zostały wykonane z surowca pozyskanego z certyfikowanych lasów. Podczas procesu produkcyjnego Baltic Wood dba nie tylko o jak najbardziej efektywne zużycie drewna, ale również komponentów chemicznych, wody oraz energii. Gotowy produkt jest pakowany w materiały, które mogą zostać w 100% poddane recyklingowi (tekturę oraz folię). Marka działa w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem.

5. Trwałe i odporne na uszkodzenia

Każda podłoga Baltic Wood jest pokrywana lakierem utwardzonym fabrycznie lub olejem. Dzięki temu zyskuje większą trwałość.

6. Łatwe w renowacji

Regularne stosowanie środków pielęgnacyjnych i konserwujących sprawi, że podłogi trójwarstwowe przez długi czas będą w nienagannym stanie. Specjalne preparaty są łatwe w użyciu, aplikowanie ich według zaleceń producenta utrwala i zabezpiecza drewno.

7. Uniwersalny charakter

Ogromną zaletą podłóg drewnianych jest fakt, że pasują do każdego stylu aranżacyjnego – nowoczesnego, klasycznego, industrialnego, skandynawskiego, rustykalnego, prowansalskiego czy glamour. Bez względu na nurt i kierunek, który obierzesz, podłoga drewniana to dobry pomysł. Zawsze.

Szukasz podłogi idealnej?

U nas ją znajdziesz!

Zobacz ofertę

8. Właściwości antystatyczne

Podłogi drewniane posiadają antystatyczne właściwości. Oznacza to, że ten naturalny surowiec nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się, dzięki czemu częstotliwość sprzątania jest mniejsza.

9. Możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym

Trójwarstwowe podłogi drewniane, wykonane z takich gatunków jak dąb, jesion czy merbau, mogą być montowane na ogrzewaniu podłogowym (elektrycznym oraz wodnym).

10. Tłumienie hałasów

Podłoga drewniana świetnie tłumi hałasy, między innymi odgłosy kroków, co docenią nie tylko domownicy, ale również sąsiedzi w bloku. Poza tym drewno zapewnia we wnętrzu znacznie lepszą akustykę niż jakikolwiek inny materiał podłogowy.

Źródło tekstu: https://blog.balticwood.pl/dlaczego-warto-wybrac-podloge-drewniana-10-niekwestionowanych-zalet/