Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Musisz więc zapewnić im odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]