Czy umieszczony w kuchni, w jadalni lub w wydzielonej dla niego przestrzeni loftu, stół zawsze jest najistotniejszym meblem w domu. W związku z tym kupując stół powinno się zwrócić uwagę nie tylko na jego optymalny design, ale też jego jakość.

Znaczenie stołu w domu

W pokoju dziennym spędzamy najwięcej czasu i tam też z reguły się relaksujemy, jednak to stół w jadalni jest tak naprawdę sercem domu. Godziny spędzone na wspólnych posiłkach z najbliższymi znacząco wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych i towarzyskich. Stół jednoczy, bowiem pozwala na bliskość dużej ilości osób na niewielkiej przestrzeni, co w konsekwencji wzbudza pragnienie komunikacji pomiędzy członkami rodziny. Wypada zorganizować wnętrze tak, by wydzielić w nim punkt na ustawienie stołu z daleka m.in. od rozpraszającego uwagę telewizora. W takim układzie nie tylko najzwyklejsze posiłki, ale też przyjęcia świąteczne czy urodzinowe pomogą wszystkim skoncentrować się na tym co w danej chwili jest najistotniejsze, czyli konwersacji z rodziną i z przyjaciółmi. Wiele badań wykazuje na dodatek, iż jedzenie przy stole pomaga wypracować poprawne nawyki żywieniowe też u maluchów. Przy stole spożywamy posiłki powoli i bez odczuwania stresu, na co znaczny wpływ ma, naturalnie, styczność z rodziną.

Porywające wzornictwo i solidność – atuty rzemieślniczych stołów

Stół do jadalni czy kuchni musi być solidny. Będzie wszak każdego dnia w użyciu, nieraz nie tylko celem zjedzenia posiłku, ale także jako miejsce odrabiania lekcji, wykonania jakichś prac, które wymagają dużej płaskiej powierzchni czy nawet rozrywki, np. gry w warcaby bądź w gry planszowe i układania konstrukcji z klocków z dziećmi. Współczesne designerskie stoły rzemieślnicze od najlepszych projektantów wyróżniają się oryginalnym wyglądem, nadzwyczajną trwałością, a także naturalnością surowców użytych do ich wytworzenia (m.in. drewno orzechowe oraz dębowe), których brak w asortymencie popularnych salonów meblowych. Projektanci nowoczesnych stołów mają w swojej ofercie również stoły rozkładane, użyteczne w czasie okazjonalnych spotkań w dużej grupie przyjaciół. Zamawiając designerski stół możemy być pewni, iż kupujemy mebel, który przetrwa lata. Dostajemy przy tym możliwość personalizacji stołu, i co za tym idzie lepszego dopasowania go do dowolnego stylu, w jakim chcemy zaaranżować pomieszczenie.

Siedziba:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]