Magnetoterapia urządzenia. Uzyskaj więcej wiadomości

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i likwiduje obrzęki.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny, rzadko wykorzystywany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]