Kup aparat ultradźwiękowy.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, redukowania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, blizn, wiązadeł oraz stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie najlepszym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]