Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne powstające się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu korzystnie oddziałują na nasze otoczenie i zdrowie, neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić na skutek wydzielania się ogromnej ilości ciepła, wpływu silnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak ekrany, komputery czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić szkodliwe wirusy i mikroorganizmy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie permanentnego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w przychodniach medycznych, instytucjach publicznych, placówkach oświaty czy biurach, czyli tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.