Na voigtklinikaoka.pl przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o korekcji wzroku.

Zdrowe oczy zapewniają pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekta wzroku – procedura bezpieczna i nieinwazyjna

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności, jaskry, a także wielu rzadszych chorób. Niezmiernie popularna stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się ogromną efektywnością. Laserowa korekcja wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniony jest wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią metodę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowszych aparatów diagnostycznych, dlatego mogą zidentyfikować nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący testem pomocnym w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry i pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie też z innymi problemami, np. ciałami obcymi w oku lub likwidacją kaszaków.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]