Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby uzyskać informacje o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Wygoda w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych czy dostęp do rozmaitych zawodów – to zaledwie kilka z powodów, które nakłaniają wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieustannie wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz bardzo nikłe ryzyko ewentualnych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych problemów, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Laserowa korekta wzroku – efektywność oraz mała inwazyjność

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć fenomenalne efekty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować hyperopię. W tej chwili najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego formowania, a przy tym minimalizuje zagrożenie uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia masa argumentów. Kluczowe to w szczególności dokładność, mała inwazyjność, skuteczność, jak również małe niebezpieczeństwo powikłań. Trzeba napomknąć także o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią i ciążę czy wiek poniżej 21 roku życia.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]