Skieruj się na http://tinyurl.com/y8sv2h9y, aby otrzymać informacje dotyczące leczenia presbiopii.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia w bliży, co w gruncie rzeczy uniemożliwia czytanie czasopism, rozwiązywanie krzyżówek, korzystanie z laptopa lub telefonu komórkowego, a także realizowanie wielu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jakkolwiek rodzi to trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary progresywne bywają w większości wypadków drogie, zaś modele dwuogniskowe często nie są wygodne. Lepszym wyjściem może okazać się tym samym pozbycie się starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń powszednie aktywności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od szeregu problemów przy wykonywaniu powszednich, najprostszych aktywności. Osoby mający tę chorobę (należy zaznaczyć, iż często pierwsze oznaki starczowzroczności przejawiają się zaraz ukończeniu 40 lat) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z laptopa, jak również dokonywaniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość odczytania etykiety produktu) czy przemieszczaniem się komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy). Poza tym, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez zdolność dokładniejszego widzenia w dali, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują zwykle pogorszeniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Poza korektą za pomocą okularów, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę stosowania okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są także sposobem na to, by w toku jednego zabiegu kompletnie usunąć wadę w obu oczach.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]