Mieszkańcy miast powoli przekonują się, jakże istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny samochodów, pyłki kwiatów, roztocza, sadzę czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie zatrzymuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i proste w użyciu.