Chcesz kupić laser wysokoenergetyczny? Sprawdź www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Nieraz jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania ścięgien czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, rwy kulszowej, zapalenia stawów oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]